• O nás

• Materská škola  pôsobí na území obce Košeca, ako dôležitá súčasť výchovy a vzdelávania. Do právneho subjektu so ZŠ bola zlúčená dňa 1.07.2003. Podieľa sa na kultúrnom a spoločenskom vývoji obce.

Zriaďovateľom Materskej školy v Košeci je Obecný úrad Košeca.

Materská škola má  5 tried, poskytuje celodennú výchovno – vzdelávaciu starostlivosť deťom od 3 do 6 rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Materská škola poskytuje deťom možnosť poldenného pobytu. Materská škola je elokované pracovisko  Základnej školy v Košeci. Materská škola je umiestnená v účelovej budove, na poschodí v bloku A a v celom bloku B.  V bloku B na prízemí sú dve triedy so svojimi herňami a spálňami na  poschodí v tomto bloku sa nachádza jedna trieda ktorá má svoju herňu a spálňu pre deti. V bloku A na poschodí  sú v oboch triedach herne, stredová chodba slúži ako spálňa.  Súčasťou budovy je jedáleň s kuchyňou. V suterénne budovy sa nachádza obecná knižnica. V Materskej škole sa nachádzajú sklady a pivnice.

Materská škola poskytuje deťom všestrannú starostlivosť  v tvorivej a príjemnej atmosfére. Materská škola obohacuje výchovu a vzdelávanie o prvky environmentálnej výchovy, zameriavame sa na zachovávanie ľudových zvykov a tradícií v obci, tiež na návyky súvisiace so zdravým  životným štýlom.  Záujmy a nadanie detí sú podporovane krúžkovou činnosťou v spolupráci  so ZUŠ.

Aktuálny stav školy vychádza z cieľov, ktoré sme si vytýčili v minulom roku.

Zámerom MŠ v Košeci je v láskavej atmosfére pokračovať v dosiahnutých výsledkoch. Ďalej ich zdokonaľovať o nové formy a metódy práce. Našim cieľom je rozvinutá detská osobnosť, ovládajúca systém poznávania, konania, spolupatričnosti a uvedomovanie si svojej jedinečnej osobnosti.

Výchovu a vzdelávanie opierame o profesionálne kompetencie pedagogických zamestnancov. Efektívnosť štúdia je dodržaná personálnou stratégiou. Pri určovaní učebných osnov pre deti vychádzame zo získaných kompetencií pedagogických zamestnancov a z potrieb materskej školy.