• Podporený projekt Nadáciou Volkswagen Slovakia

• Naša materská škola bola úspešná pri výbere Nadácie Volkswagen Slovakia a získala finančnú podporu v hodnote 1000 € z  grantového programu Projekty zamestnancov s názvom projektu: „ Malí konštruktéri a bádatelia“. Táto suma bola použitá na nákup edukačných hračiek pre deti technického  charakteru, ktoré budú slúžiť na podporu a rozvíjanie logického a konštrukčného myslenia.

• Podporený projekt Nadáciou Volkswagen Slovakia

V tejto dobe prudkého rozvoja informačných technológií  v materskej škole badáme, že už deti predškolského veku strácajú záujem o manuálne činnosti a hry. Práve týmito novými hračkami chceme deti zaujať a pritiahnuť ich k bádateľskej a konštruktérskej činnosti. Digitálnym mikroskopom a lupami budú skúmať materiály okolo seba. Pokusom a omylom zisťovať vlastnosti magnetizmu. Z jednotlivých dielikov stavebníc a skladačiek budú konštruovať a zostrojovať dopravné prostriedky a pohyblivé stroje.